Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Lukujärjestys 2017-2018

Tanssikoulu KMDance tarjoaa tanssitunteja kahdessa eri toimipisteessä Pohjois-Espoossa, KMDancen omassa tanssisalissa (Fallåker 1, Bemböle) sekä Aurorakodilla (Auroranmäki 6, Järvenperä).

 

Katso tuntikuvaukset täältä>>

 

Aurorakoti

Tiistai Opettaja Tunnin nro  
Klo 17.00-17.30 Lastentanssi 3-4-v. Henna L05 Ilmoittaudu >>
Klo 17.30-18.15 Lastentanssi 5-6-v. Henna L06 Ilmoittaudu >>
Klo 18.15-19.00 Hip Hop alkeet 7-10-v. Henna L07 Ilmoittaudu >>
Klo 19.00-20.15 Contemporary, perustaso ja edistyneet, TÄYNNÄ!
Henna N09 Ilmoittaudu >>

 

Fallåker

Maanantai Opettaja Tunnin nro  
Klo 16.30-17.30 Show, perustaso 12-15-v.  Kati N01 Ilmoittaudu >>
Klo 17.30-18.30 Reggaeton jatkotaso 12-16-v. (Las Dulces) TÄYNNÄ! Kati N02 Ilmoittaudu >>
Klo 18.30-20.00 KMDance Mystic Kati EK* Lue lisää >>
Klo 20.00-21.00 Salsa & Reggaeton, alkeet ja perustaso +20-v. Kati A01 Ilmoittaudu >>

 

Tiistai Opettaja Tunnin nro  
Klo 16.30-17.30 Show, perustaso 8-12-v. Kati L01 Ilmoittaudu >>
Klo 17.30-18.30 KMDance Elenia Kati EK* Lue lisää >>
Klo 18.30-20.00 KMDance Illusion Kati EK* Lue lisää >>
Klo 20.00-21.00 Reggaeton, perustaso +16-v.                                   Kati A02 Ilmoittaudu >>

 

Keskiviikko Opettaja Tunnin nro  
Klo 16.15-17.30 KMDance Dynasty Kati EK* Lue lisää >>
Klo 17.30-18.30 Reggaeton, alkeet ja perustaso 10-15-v. TÄYNNÄ! Kati N03 Ilmoittaudu >>
Klo 18.30-19.30 Show Jazz, perustaso +25-v. Kati A03 Ilmoittaudu >>
Klo 19.30-21.00 Reggaeton Mangos -intensiiviryhmä                     Kati INT1 Ilmoittaudu >>

 

Torstai Opettaja Tunnin nro  
Klo 15.30-16.30 Show Salsa 10-15-v. Kati N04 Ilmoittaudu >>
Klo 16.30-17.30 FLASH -intensiiviryhmä Kati INT2 Ilmoittaudu >>
Klo 17.30-18.30 KMDance Elenia Mia EK* Lue lisää >>
Klo 18.30-19.45 KMDance Illusion Mia EK* Lue lisää >>
Klo 19.45-21.00 KMDance Mystic                                                        Mia EK* Lue lisää >>

 

Perjantai Opettaja Tunnin nro  
Klo 16.00-17.00 Hip Hop, alkeet ja perustaso 10-14-v. Mia N05 Ilmoittaudu >>
Klo 17.00-17.45 Lastentanssi 4-6-v. Mia L03 Ilmoittaudu >>
Klo 17.45-19.00 KMDance Dynasty Mia EK* Lue lisää >>
Klo 19.00-20.00 Commercial, perustaso 12-16-v. Mia N06 Ilmoittaudu >>
Klo 20.00-21.00 Power Streching, avoin                                            Mia A04 Ilmoittaudu >>

 

Lauantai Opettaja Tunnin nro  
Klo 11.00-12.00 Jumps & Turns & Dance Acrobatics 7-11-v. TÄYNNÄ! Vaihtuva opettaja L04 Ilmoittaudu >>
Klo 12.00-13.00 Omat tanssit -koreografiatunti Mia/Kati N07 Ilmoittaudu >>
Klo 13.00-14.00 Jumps & Turns & Dance Acrobatics +12-v.                                  Vaihtuva opettaja N08 Ilmoittaudu >>

*KMDancen EK-ryhmiin haetaan erillisellä pääsykokeella.

 

Tanssikoulu KMDance pidättää oikeuden tuntimuutoksiin.